Nem is áll egymástól annyira távol a magyar és a zsidó konyha, állítja Tasnádi Ákos, a Macesz Bisztró chefje. Talán annyi a különbség, hogy a zsidó egy kicsit szabadabban értelmezhető. Itt nagyobb teret kapnak az egyéni elképzelések; a saját receptek, az otthoni titkok jobban érvényesülhetnek, mindenki a saját ízlése szerint főz. A Macesz Bisztróban pl. gerslivel (árpagyöngy) készül a zsidó tojás. Az étterem sok beszállítóval dolgozik, a pászka egyenesen Izraelből jön. Még a kenyerek minőségére is nagy figyelem irányul, csak magas minőséget képviselő pékségektől vásárolnak, lehet majszolni parasztkenyeret és barcheszt is.
A Macesz Bisztró régen Maceszhuszár névvel működött, mostani arculatát 2015-ben vette fel. Tom Hanks és Santiago Segura is megfordult már itt. A hangulat nagypolgárias, rendkívül elegánsak és figyelmesek a pincérek, de lényegében itt 0-tól 99-ig mindenki megtalálhatja a számítását.
Maceszgombócleves
Kóser vagy sem?
A zsidó ételekre való specializálódás a helyszínnél fogva adta magát, hiszen az éttermet a zsidónegyed szívében találhatjuk meg, a Kazinczy utcai zsinagóga pár lépésre van. A kóser alapelvekre, intelmekre odafigyelnek -persze az igazi kóser étkezés számtalan további szabályt alkalmaz-, de nem neveznék magukat kóser étteremnek. Sertést nem találunk az étlapon, csak kóser halat adnak, a tejet hússal nem keverik.
Amiket kóstoltunk
Ha már a Macesz Bisztróban jártam, nem hagyhattam ki a névadó maceszgombóclevest, melyet marhából készítenek. Kifogástalan volt. A második fogás: sólet babbal, tojással és libacombbal. A franciául „Cassoulet” névre hallgató ételt számtalan módon el lehet készíteni, itt gerslivel, vagyis árpagyönggyel teszik egyedivé. És végül a kihagyhatatlan flódni. Ez a tipikus zsidó édesség három emeletes, általában almával, mákkal, dióval és baracklekvárral töltik meg, de van aki a szilvalekvárra esküszik. A Macesz Bisztróban gyömbéres almahabot tesznek mellé, mely viszonylagos semlegességével szépen kiegészíti a flódni intenzív ízvilágát.
Sólet babbal, tojással és libacombbal
A borok is jók
A borkínálat a vendégek ízléséhez igazodik, melyet az évek során sikerült feltérképezni. Az ételkínálat bővítése során a tulajdonosok mindig kóstolnak borokat is, és az új borlapot úgy készítik el, hogy figyelembe veszik az új ételek ízvilágát is. Sommelier nincsen, a felszolgálók a borokhoz is értenek, folyamatosan képzik őket. Ákos a jövőbeli terveket illető kérdésemre azt felelte, hogy szeretné fenntartani azt a kiegyenlített minőséget, amit eddig is hoztak.
Flódni almahabbal
Terítenek a felszolgálók
Kóstold meg Te is a Maszec Bisztró inyencségeit! Játssz velünk, és nyerd meg az 5000.- forint értékű vouchert, amit lefogyaszthatsz az étteremben! További étteremtesztekért és nyereményekért kövess minket a facebookon.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.